Stretnutie zástupcov Cirkvi s predstaviteľmi SR kvôli pomoci obetiam vojny

Pridal dňa

Zástupcovia Konferencie biskupov Slovenska (KBS) vedení bratislavským pomocným biskupom Mons. Jozefom Haľkom, predsedom Rady KBS pre migrantov a utečencov, sa 24. februára na Úrade vlády SR v Bratislave stretli s premiérom Eudardom Hegerom, ministrom vnútra Romanom Mikulcom a vedúcim Migračného úradu Jánom Orlovským.

V spoločnom rozhovore, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia KBS, Slovenskej Katolíckej Charity a Maltézskej pomoci, hľadali možnosti koordinovanej pomoci ľuďom zasiahnutým dôsledkami vojny na Ukrajine.

Mons. Jozef Haľko ako predseda Rady KBS pre migrantov a utečencov vyjadril ochotu Katolíckej cirkvi pomôcť v rámci svojich možností a kapacít pri zabezpečovaní nevyhnutnej starostlivosti o tých, ktorí utekajú pred vojnou, ktorá dnes začala na Ukrajine.
Táto ochota sa pretavila do aktuálneho spustenia registrácie ubytovacích kapacít pre utečencov.

Slovenská katolícka charita medzičasom vyhlásila zbierku na pomoc Ukrajine, na ktorú je možné prispieť prostredníctvom transparentného účtu, a Maltézska pomoc sa angažuje v postihnutej oblasti prostredníctvom svojich medzinárodných štruktúr.

Cirkev sa v najbližšom čase komunikáciou so svojimi farnosťami, rehoľami a spoločenstvami pokúsi zmapovať kapacity a následne bude koordinovať svoje úsilie o humanitárnu pomoc s inštitúciami štátu.

__________
Zdroj správy: TK KBS
Foto: Andrej Jasko