Priame prenosy blahorečenia dona Titusa Zemana

Pridal dňa

Rozhlas a televízia Slovenska a Televízia LUX ponúknu počas nasledujúceho víkendu priame prenosy jednotlivých častí programu trojdnia blahorečenia mučeníka z obdobia totality Titusa Zemana.

Prvý prenos ponúkne Televízia LUX v piatok večer od 19.30, kedy sa priamo z Katedrály sv. Martina v Bratislave prihlásia so štúdiom špeciál, po ktorom bude modlitbová vigília o 20.00.

V sobotu 30. septembra bude Rádio Lumen vysielať Ranné spojenie od 8:00 do 10:30. Pôjde o špeciálne pútnické vysielanie o Titusovi Zemanovi s informáciami pre cestujúcich pútnikov do Bratislavy - Petržalky s aktuálnym dopravným spravodajstvom a organizačnými pokynmi.

TV Lux máte možnosť sledovať od 9.30 - ich štúdio špeciál, tentoraz priamy prenos z priestranstva pri Kostole svätej Rodiny v Petržalke od 9:30 hod. Nasledovať bude živé vysielanie Slávnostnej svätej omše.

V sobotu 10.30 ju odvysiela Dvojka Slovenskej televízie a Rádio Regina. Svätej omši predsedá a obrad blahorečenia vykoná legát Svätého Otca Františka, kardinál Mons. Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, za prítomnosti slovenského kardinála Mons. Jozef Tomka, biskupov zo Slovenska i okolitých krajín. Bohoslužbu, ktorá odznie v latinskom a talianskom jazyku, v STV prekladá a komentuje Mons. Marián Gavenda a na Rádiu Regina don Jozef Luscoň, salezián. Súčasťou prenosu bude aj inscenovaný miniprofil Titusa Zemana z dielne saleziánov, v ktorej vystúpi jeho synovec Michal Titus Radošinský.

Priamy prenos Pontifikálnej svätej omše môžete počúvať v sobotu na Rádiu Lumen od 10.30.

V sobotu od 15.00 ponúkne Rádio Regina rozhlasovú hru o Titusovi Zemanovi „HRANICE SVÄTOSTI“, autora a režiséra Petra Janků. V postave dona Titusa Zemana sa predstaví Peter Himič, oproti nemu Michal Ďuriš ako Gustáv Husák. Toto stretnutie pár mesiacov pred smrťou Titusa Zemana sa stalo motívom tejto unikátnej hry.

V sobotu od 15.45 môžete sledovať vďaka vysielaniu TV LUX živý vstup z HANT Arény v Bratislave a po ňom samotný priamy prenos z mládežnického programu. Návštevníci v Bratislave, ktorí si nestihli zakúpiť lístky môžu sledovať živé vysielanie v priestoroch bratislavského UPeCe v Mlynskej doline.

V nedeľu 1. októbra ponúkne TV LUX divákom o 9.30 živý vstup z Vajnor. Od 10.00 už budú vysielať priamy prenos ďakovnej sv. omše za blahorečenie Titusa Zemana.

RTVS si pripomenie životný príbeh mučeníka don Titusa Zemana aj v nedeľu 1. októbra 2017 o 13.45 na Dvojke, prostredníctvom dokumentárneho filmu s názvom „Prešiel som hranicu“, v ktorom na stroskotanú prevádzačskú výpravu, zatknutie, vypočúvanie a odsúdenie spomínajú priami svedkovia udalostí don Anton Srholec a Ján Brychta.

Priame prenosy TV LUX možno sledovať aj na webovej stránke TVLux a TitusZeman.Sk.

__________
Zdroj: TitusZeman.Sk
Foto: tvlux.sk