Slávenie sviatku Obetovania Pána v Katedrále sv. Martina s biskupmi a zasvätenými osobami

Pridal dňa

Pri príležitosti slávenia sviatku Obetovania Pána a ukončenia Roka zasväteného života sa stretli bratislavskí biskupi Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Jozef Haľko so zasvätenými mužmi a ženami žijúcimi na území Bratislavskej arcidiecézy.

Spoločné stretnutie začalo slávením svätej omše v Katedrále sv. Martina, ktorej hlavným celebrantom bol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Spolu s otcom arcibiskupom koncelebrovali bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, ktorý sa prítomným prihovoril v homílii, predseda Konferencie vyšších rehoľných predstavených páter Václav Hyppius CsSR i desiatky ďalších rehoľných a diecéznych kňazov. Eucharistické slávenie prebiehalo za účasti zasvätených osôb, rehoľníc i rehoľníkov, ale aj mnohých veriacich laikov, ktorí prišli ďakovať za dar zasvätého života pre Cirkev.

Pred záverečným požehnaním otec arcibiskup vnímajúc ukončenie Roka zasväteného života vyjadril pozvanie pokračovať v prežívaní a vnímaní zasvätého života ako prejavu veľkého Božieho milosrdenstva.

Po svätej omši pokračovalo druhá časť stretnutia, súčasťou ktorej bolo pohostenie v priestoroch Kňazského seminára svätých Cyrila a Metoda v Bratislave.

__________
Foto: Peter Zimen, TK KBS