Svätomartinská zbierka putuje na výstavbu zariadenia pre seniorov po tornáde na Morave

Pridal dňa

Svätomartinská dobročinná zbierka, ktorá sa konala vlani v novembri pri príležitosti sviatku svätého biskupa Martina z Tours, vyniesla rekordnú čiastku - 138 900,-€.

Výťažok poputuje na výstavbu zariadenia pre seniorov v obci Hrušky, ktorí si po minuloročnom tornáde na Morave sami nedokázali obnoviť svoje zničené domy a sú odkázaní na pomoc iných.

V utorok, 22. februára 2022 odovzdal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský do rúk brnianskeho biskupa Mons. Vojtěcha Cikrleho symbolický šek výťažku dobročinnej zbierky.

„S radosťou a vďačnosťou, aj za štedrosť našich veriacich v arcidiecéze, mám tu česť odovzdať biskupovi Vojtechovi výnos Svätomartinskej zbierky 2021 na projekt obnovenia domov pre tých seniorov, ktorým tornádo zničilo ich domy a nemajú prostriedky, aby si z zvlastných prostriedkov získali ubytovania,“ uviedol arcibiskup Zvolenský.

„Pán Boh zaplať všetkým, ktorým akýmkoľvek spôsobom prispeli, Pán Boh zaplať Bratislavskej arciedecéze za túto štedrosť. Je to veľká čiastka od mnohých malých darcov, čo je úžasné. Je to symbol bratstva s tými, ktorí prišli o svoj majetok,“ povedal biskup Cikrle.

Ďalšie informácie i foto a video záznam z odovzdávania výťažku dobročinnej zbierky sú uvedené na stránkach Tlačovej kancelárie KBS.

__________
Zdroj správy: TK KBS
Foto: Peter Zimen, TK KBS