Stretnutie zasvätených osôb v Katedrále sv. Martina

Pridal dňa

Pri príležitosti Dňa zasväteného života - na sviatok Obetovania Pána - pozval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský zasvätených svojej arcidiecézy na stretnutie, ktoré bolo v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Mons. Zvolenský, obetujúc za zasvätených svätú omšu, ďakoval za dar zasväteného života, pričom v homílii zdôraznil: “Vždy nám treba znovu ďakovať za dar zasväteného života. Každý z vás predstavuje nádherný príbeh povolania, keď ste sa vydali na cestu životom ako tí, ktorí chcú patriť Pánovi v posvätnom spôsobe života”. Zároveň konštatoval, že mnohí zo zasvätených pracujú v sociálnej oblasti s tými, ktorý majú málo nádeje na zmysel života. Mnohí pracujú v zdravotníctve, kde sa ľudia často približujú k smrti. V školstve zasvätení pomáhajú mladým, aby mali pravú nádej. Preto aj svätú omšu obetoval ako veľkú prosbu za zasvätených, aby dokázali bratom a sestrám vydať žiaru pochádzajúcu od Krista.

V závere svätej omše sa prihovoril provinciál redemptoristov Václav Hypius, predseda Konferencie vyšších rehoľných predstavených, ktorý zdôraznil, že posledné roky ukázali, hoci sa zdá každé stretnutie samozrejmé, nie je samozrejmé, a samozrejmé nie je ani dnešné stretnutie s našim biskupom. “Sme radi, že nás máte radi, že spoločne kráčame na ceste Evanjelia. Budujeme jedno kráľovstvo,” povedal.

Spolu s Mons. Zvolenským koncelebroval svätú omšu bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Po svätej omši pokračovalo stretnutie prednáškou Juraja Vitteka na tému prebiehajúcej synodálnej cesty.

__________
Zdroj správy: TK KBS
Foto: Peter Zimen, TK KBS