Otec arcibiskup povzbudzuje k individuálnemu pristupovaniu k sviatostiam

Pridal dňa

Vzhľadom na opatrenia (lockdown), ktoré na základe uznesenia vlády vstúpili do platnosti od 25. novembra 2021, je v čase núdzového stavu a zákazu vychádzania obmedzené [prakticky zakázané] verejné slávenie bohoslužieb. Povolené je len individuálne vysluhovanie sviatostí.

Pri tejto príležitosti otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský povzbudzuje kňazov, aby vytrvali v službe Božieho milosrdenstva, nádeje, odpustenia a úcty ku každému ľudskému životu, ku každej osobe; aby v sile pastoračnej múdrosti obetavo konali službu individuálnej pastoračnej služby a boli k dispozícii s múdrou opatrnosťou dodržiavania hygienických opatrení.

I keď sú v čase lockdownu sväté omše slávené bez fyzickej prítomnosti bratov a sestier vo viere, vždy sa Kristova obeta na kríži sprítomňuje za celú Cirkev.

Bratov v kňazskej službe otec arcibiskup pozýva, aby aj v tomto čase využili pastoračné skúsenosti predchádzajúcich pandemických obmedzení a boli svojou službou a príkladom duchovnou oporou pre bratov a sestry vo viere.

I počas aktuálneho zákazu vychádzania je stále platné povzbudenie i video pozvánka otca arcibiskupa dostupná na facebookovom profile Bratislavskej arcidiecézy k individuálnemu prijatiu sviatostí (pozvánka vznikla na Zelený štvrtok, v čase obmedzeného slávenia bohoslužieb na Veľkú noc 2021).

__________
Foto: Pixabay, koláž ABÚ