V Petržalke bude ekumenická púť jednoty

Pridal dňa
Kostol sv. Arnolda Janssena v Petržalke (TK KBS/Martin Štefanec)

Rada pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy pozýva na ekumenickú púť jednoty, ktorá bude v sobotu 27. apríla v Petržalke. Púť začne o 9:30 v petržalskom evanjelickom kostole na Strečnianskej ulici. Odtiaľ kroky účastníkov podujatia povedú do Kostola sv. Arnolda Janssena na Krupinskej ulici. Súčasťou programu budú moderované prehliadky chrámov, ekumenické modlitby a predstavenie miestnych kresťanských komunít. “Pôjde o spoznanie týchto kostolov, ale aj ich význam, prečo bol v danej lokalite kostol postavený,” hovorí predseda Rady pre ekumenizmus Bratislavskej arcidiecézy Ľudovít Pokojný.

Toto podujatie sa organizuje tretíkrát. Prvýkrát sa putovalo po Starom meste. Druhý ročník viedol účastníkov z Lamača do Dúbravky. “Chceme prepojiť veriacich katolíkov, evanjelikov a ďalších veriacich z iných cirkví a spoločenstiev. Dôležité je byť spolu. Robiť niečo spolu. Poznať sa spolu. Rozprávať sa spolu. Poznať naše modlitebné miesta - kostoly, ale aj pastoračné centrá, ktoré farnosti a zbory majú. Teda ako hovorí Svätý Otec František, aby sme sa poznávali srdcom,” povedal Ľudovít Pokojný.

Organizátorí chcú zmenou navštívených miest prebudiť záujem ľudí v danej lokalite, v ktorej žijú. “Chceme sa stretnúť v lokalite, kde bývame a kde môžeme spoznať ďalších ľudí,” konštatoval.