Symbolický šek s výťažkom tradičnej Svätomartinskej zbierky odovzdal cez víkend bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský latinskému jeruzalemskému patriarchovi kardinálovi Pierbattistovi Pizzaballovi. Vyzbieraná suma 151 700 eur je určená na pomoc katolíkom v Jeruzaleme a v okolí cez program „Horizonty nádeje“, ktorý pripravil Latinský jeruzalemský patriarchát.
Zbierka sa konala v novembri 2025. “Chcem vám poďakovať z Jeruzalema za prejav solidarity s jeruzalemskou cirkvou a za podporu projektov obnovy a výstavby a pomoci rodinám zasiahnutých vojnou najmä v Gaze, ale nielen tam,” povedal vtedy vo videoposolstve kardinál Pizzaballa s tým, že ako jeruzalemská cirkev sú odhodlaní zostať v Gaze a obnoviť všetko, čo bolo zničené. Prvou prioritou je podľa neho obnoviť školy, lebo “všetky naše školy boli zničené”.
Prvá Svätomartinská zbierka sa konala v roku 2009. Jej výťažok bol určený na pomoc spoločenstvu Cenacolo v Kráľovej pri Senci.





